Ďalší ročník stretnutia gastronómov opäť úspešný

A-Z GASTRO s. .r o Banská Bystrica, člen Banskobystrického klubu SZKC v spolupráci so Slovenským zväzom kuchárov a cukrárov a partnerskými organizáciami FAGOR GASTRO CZ, s.r.o a PRÉMIUM GASTRO, zorganizovala v piatok 28. septembra 2018 – 3. ročník stretnutia gastronómov v Banskej Bystrici GASTRO SHOW 2018.

Stretnutie, na ktorom sa zúčastnili gastronómovia zo Slovenska aj z Českej republiky sa nieslo v duchu nových trendov, inšpirácie, predstavenia exkluzívnych produktov a bolo po celý čas sprevádzané – ako inak – skvelým jedlom o ktoré sa postarali známi špičkoví šéfkuchári v rámci cooking show :

Alenka Pažitná – cukrárka, členka Slovenské národného juniorský tímu kuchárov a cukrárov j, ktorý sa pripravuje na súťaž na svetovej úrovni „World Culinary CUP 2018 Luxemburg!

Petr Lindr – šéfkuchár spoločnosti FAGOR CZ, ČR

Vojto Artz – šéfkuchár spoločnosti METRO a prezident SZKC

Lukáš Guznam – kuchár spoločnosti METRO a podpredseda Banskobystrického klubu

Milan Steiner – cukrár, technológ spoločnosti Dekoro s.r.o, člen Banskobystrického klubu SZKC

Daniel Hrivnák – šéfkuchár Fabrika the beer Pub, Hotel LOFT**** Bratislava

Patrik Hromník – šéfkuchár spoločnosti AZ GASTRO

Martin Sorokáč – majster Slovenska vo Flair 2010

Marek Polomský – prvý Becherovka Brand Ambasador na Slovensku

Aby hostia smädom, o to sa staral sa staral Martin Sorokáč, ktorý mixoval rôzne prevažne nealkoholické osviežujúce drinky.

Na stretnutí sa okrem partnerských spoločnosti FAGOR GASTRO CZ s.r.o, PRÉMIUM GASTRO, a Robot Coupe, prezentovali aj ďalší partneri a dodávatelia. Nie nadarmo sa hovorí, že ráz vidieť je lepšie ako sto krát o tom počuť.

Okrem gastronómov z Bratislavy, Prešova, Liptova, Piešťan, Popradu , Banskej Bystrice….. sa na stretnutí sa zúčastnili aj viacerí starostovia obcí, z Banskobystrického kraja. Medzi sebou privítali novozvolený výbor Banskobystrického klubu SZKC, predsedu Banskobystrického klubu pána Richarda Cisáraa podpredsedov klubu pánov Reného Kotlasa, spolumajiteľa spoločnosti A-Z Gastro a Lukáša Guzmana. Podujatie moderoval spolumajiteľ spoločnosti A-Z Gastro s.r.o B. Bystrica Radoslav Skurčák..

Prítomní si na úvod minútou ticha uctili pamiatku nedávno zosnulého predsedu Banskobystrického klubu SZKC Janka Michnu

Čestnými hosťamiboli: prezident SZKC pánVojto Artz , riaditeľspoločnosti FAGOR GASTRO CZ so zastúpením pre ČR, SR a Maďarska pán Lukáš Seják , majiteľ spoločnosti PRÉMIUM GASTROpánPetr Svejkovský generálna tajomníčka SZKCIng. Zuzana Dúžeková, manažér Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov seniorov Ivan Vozár , manažér Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov juniorovMgr. Jozef Baránek s manželkou, známy gurmán Peter Justin Topolský, skladateľAndrej Turok a riaditeľ SOŠ obchodu a Služieb Rimavská Sobota pánPaedDr Jaroslav Bagačka.

Atmosféra stretnutia bola opäť úžasná , produkty naozaj exkluzívne, jedlá a nápoje skvelé.

Tešíme sa opäť na stretnutie o rok!

Partnerstvo A – Z GASTRO s r o, Banská Bystrica FAGOR GASTRO CZ a SZKC aj touto akciou potvrdilo svoje úspešné pokračovanie.